الف – یک) تشکیل بنگاه اقتصادی

شروع بکار این مجموعه از سال 1347 شمسی می باشد. البته از آن سال تا تاریخ تاسیس رسمی به عنوان شرکت (1359شمسی) جزو تجربه سازمانی این شرکت لحاظ نگردیده است. در آن سالها فعالیت بر مبنای تعمیر کمپرسورهایی بوده است که تماما از خارج از کشور وارد شده بودند.لازم بذکر است فعالیت براساس سرویس دهی به ماشین آلات صنعتی بوده است که تجربه و علم آن بواسطه حضور فرد( مدیریت)تحصیل کرده در دانشگاه فنی فرانسه و عقد قرارداد با شرکتهای جیپ ، ایران ناسیونال و کفش ملی بوده است.

الف – دو) تولید

در تاریخ 23 آبان 1359 این شرکت به صورت رسمی ثبت و با اخذ پروانه تولید ، اقدام به تولید انواع کمپرسورهای هوای فشرده از نوع رفت و برگشتی تیپ روغن زن نمود. کمپرسورهای تولیدی بواسطه توافق با شرکت KASER آلمان ،با طراحی و حضور کارشناسان آلمانی شرکت مذکور ، کلیه عملیات ساخت از قبیل ریخته گری، تراشکاری و مونتاژ در مساحتی بالغ بر 1500 مترمربع آغاز گردید. با تکیه بر کیفیت محصول و قیمت بسیار پایین تمام شده نسبت به مشابه خارجی ، این محصول با استقبال خوبی مواجه شده و زمینه ساز صعود این شرکت به قله های مرتفع پیشرفت گردید.

کمپرسور-موتور

محصولات این شرکت از تولید کمپرسور در یک نوع به انواع مختلف ارتقا یافت.متناسب به این امر شرکت شروع به تولید سایر تجهیزات جانبی هوای فشرده نیز نمود.دیگر علاوه بر کمپرسور های رفت و برگشتی ، سایر کمپرسورها از قبیل اسکرو نیز مونتاژ می گردید.

الف – سه) تشکیل شرکت سرمایه گذاری مشترک

سال 1379 تصمیمات مهمی در این شرکت حادث گردید. که اصلی ترین آنها ادغام سه شرکت با هم از یک سو و از سویی دیگر مشترک المنافع گردیدن شرکت جدید الاحداث با یک شرکت بین المللی بود. شرکت بهبود صنعت که در زمینه تولید Air Dryer Package ها فعالیت داشت ، شرکت پارس صنعت که کمپرسورهای رفت و برگشتی تولید می نمود و شرکت جی وی سیستم که تولید کننده مخازن تحت فشار بود از یک سو و از سویی دیگر مجموعه بین المللی KOMSAN که در کشورهای آمریکا، انگلیس ، فرانسه و آلمان و بیش از 11 کشور دیگر جهان کارخانه ایجاد نموده بود. شرکت KOMSAN در سال 1975 تاسیس گردیده بود و علم تولید بلوکه هواساز کمپرسورهای نوع اسکرو را بدست آورده بود. بدین ترتیب شرکت کمسان ایران (KIC) از ادغام سه شرکت داخلی و سهام دار شدن یک شرکت تولید کننده اروپایی تشکیل گردیده و فعالیت خود را به صورت منسجم ادامه داد.

کمپرسور-دیاگرام

الف – چهار) ارتقاء کیفیت

بواسطه گسترش محصولات و نیز ارتباط گسترده فنی و تجاری شرکت با سایر شرکت ها و مراکز علمی اروپایی ، نگرش تولید در این شرکت دستخوش تحولی عظیم گردیده و از این رو ، روند تولید و کنترل و تست را متوازن با رشد علم و نوآوری جهانی نمود.همین امر موجب اعتماد صنایع بزرگ و برجسته کشورمان به این شرکت گردید و این موضوع منجر به ساخت سفارشات خاص شرکتهای بزرگ صنعتی و همچنین صنایع نفت و گاز شد.

درایرجذبی | شرکت هوا فشرده کمسان

درایرجذبی | شرکت هوا فشرده کمسانکُمپرِسورها یا متراکم کننده‌ها می‌توانند برای فشرده کردن گاز یا مایعات به کار رود. البته در حالت دوم به آن پمپ می‌گویند. درایرجذبی در برخی دستگاه‌ها و ماشین‌آلات کمپرسورها وسایلی هستند که توسط آنها هوا فشرده شده و سپس به سمت قسمت احتراق فرستاده می‌شود.از کمپرسورها برای فشرده کردن گازها استفاده می‌شود. در حقیقت کمپرسورها وسایلی هستند که با صرف انرﮊی مکانیکی فراوانی، گاز را با سرعت به درون خود مکیده و سپس آنرا فشرده می‌سازند. درایرجذبی در اثر این عملیات، دمای گازی که فشرده می‌شود نیز افزایش می‌یابد. معمولاً گاز پر فشار خروجی از کمپرسورها را از یک سیسنم خنک کننده عبور می‌دهند تا دمای گاز دوباره به حد معمولی باز گردد.درایرجذبی انواع گوناگونی از کمپرسور وجود دارد که برای مصارف صنعتی و عمومی طراحی شده‌اند.درایرجذبی بد نیست بدانید که حتی پمپ آکواریوم که برای وارد کردن هوا به آکواریوم ماهی‌ها استفاده می‌شود نیز یک نوع کمپرسور است.

//]]>