گام های مستحكم دولت برای اجرای اقتصاد مقاومتی/ سفر 42 مدیر ارشد دولت به نقاط مختلف كشور در هفته گذشته

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری هفته گذشته سفری به خرم آباد لرستان داشت،همزمان معاونان رئیس جمهوری، وزیران و معاونان آنها به 42 شهر و روستا با هدف پیشبرد اهداف دولت سفر كردند.

هفته گذشته انتخاب لرستان به عنوان یكی از استان های پایلوت (آزمایشی) اقتصاد مقاومتی و مراسم رسمی آغاز این انتخاب در استانداری لرستان با حضور جهانگیری برگزار شد.
همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهوری به لرستان از سه طرح بزرگ اقتصادی و درمانی در استان بهره برداری شد.
پتروشیمی لرستان در خرم آباد، سد حوضیان و بیمارستان 96 تختخوابی الیگودرز از طرح های بهره برداری شده با حضور جهانگیری بود.
معاون اول رئیس جمهوری در نشست اقتصاد مقاومتی در استانداری لرستان گفت: استفاده از كالای ایرانی باید به یك فرهنگ تبدیل شود و باعث افتخار هر ایرانی باشد كه كالای ساخت داخل مصرف كند.
جهانگیری افزود: چند دهه است كه كشورهای صنعتی در حال مقاوم سازی اقتصاد خود هستند.
وی اظهار كرد: در حالی كه تجربه تحریم ها را بعد از انقلاب اسلامی داشته ایم باید اقتصاد را به صورت خودی سامان دهیم كه تحریم باعث آسیب جدی به آن نشود.
به گفته وی برای رسیدن به این درجه از مقاومت باید گام درازمدت و بسیار جدی در اقتصاد برداشته شود.
وی با بیان اینكه فرهنگ سازی در خصوص الگوی مصرف باید داشته باشیم تا مردم خود را با شرایط كشور تطبیق دهند گفت: فخر فروشی در استفاده از كالاهای خارجی نباید رواج یابد.
وی ادامه داد: اقتصاد ایران جزء 20 اقتصاد اول دنیا است كه حتما باید تعاملات جهانی داشته باشد و در این راستا نیز اقتصاد مقاومتی یك اقتصاد دانش بنیان و عدالت محور است.
وی بیان كرد: عدالت محور یعنی همه از امكانات مساوی بهره مند شوند و كسی احساس تبعیض نداشته باشد.
جهانگیری همچنین با اشاره به اینكه دولت با تلاش بسیار در حال اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است گفت: دولت یازدهم برای تك تك بندهای اقتصاد مقاومتی طرح و برنامه تعریف كرده است.
هفته گذشته همچنین وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی به ساری سفر كرد و با حضور در آئین گشایش نخستین المپیاد ورزشی كاركنان مرد وزارت بهداشت در این شهر از نمایندگان منتخب مردم در مجلس دهم برای كمك 82063635-70703913به اجرای بهتر طرح تحول نظام سلامت استمداد طلبید.
دكتر سید حسن هاشمی گفت : طرح تحول نظام سلامت طبق چندین نظرسنجی رسمی، رضایت مندی بیش از 70 درصد از مردم بخصوص بیماران را به دنبال داشته است .
وی افزود: وزارت بهداشت برای اجرای این طرح نیاز به حمایت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی دارد و امیدواریم این حمایت را نمایندگان منتخب مردم در مجلس دهم انجام دهند .
وزیر بهداشت گفت : طرح تحول نظام سلامت از سرمایه های اجتماعی بود كه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در كشور عملیاتی شد و توانست در دو سال اخیر تحول خوبی در حوزه درمان در كشور ایجاد كند.
وی با تاكید بر استمرار طرح تحول نظام سلامت ، افزود : این طرح همچنان تداوم خواهد داشت و حلقه های دیگری از آن در كشور برای سال جاری اجرا می شود.
وزیر بهداشت گفت : وزارتخانه ای كه برای سلامت مردم كار و آنان را به ورزش توصیه می كند ، باید خود در اجرای ورزش برای كاركنان و دانشجویان پیشتاز باشد.
وی افزود : با اراده ای كه برای ورزش در دانشجویان و كاركنان وزارت بهداشت وجود دارد، باید این مسابقات ورزشی در بخش همگانی و قهرمانی اجرا شود.
وزیر بهداشت دولت یازدهم از تمام كاركنان، دانشجویان و پزشكان خواست تا برای سلامتی خود به ورزش روی آوردند.
نخستین المپیاد ورزشی كاركنان مرد وزارت بهداشت با حضور بیش از دو هزار و 500 كارمند مرد این وزارتخانه در شش رشته ورزشی در فرح آباد ساری هفته گذشته آغاز شد و تا 30 اردیبهشت ادامه دارد.
در ادامه سفرهای استانی معاونان رئیس جمهوری، وزیران و معاونان آنها ،معاون حقوقی رئیس جمهوری هفته گذشته سفری داشت به كاشان و وزیر آموزش و پرورش به رشت ، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به اراك و وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی نیز سفری به كرج داشت و در سخنانی مهمترین راهبرد دولت تدبیر و امید را رشد بنیادین اقتصاد و فراگیركردن اشتغال برای مردم دانست .
معاون وزیر جهادكشاورزی و مدیرعامل شركت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران نیز به شهركرد ، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به بوشهر و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به زابل سفر كرد و وزیر و مسئولان وزارت آموزش و پرورش هم همزمان با هفته معلم با حضور در حرم مطهر امام خمینی(ره) با آرمان‌های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق كردند.
وزیر ورزش و جوانان درهفته گذشته در سفر به گلستان از هتل ورزش این استان در گرگان بازدید كرد و بر شتاب در تكمیل و آماده سازی این طرح تاكید كرد؛ معاون وزیر كشور و رئیس سازمان ثبت احوال ایران به
شهركرد سفر داشت و در استان اصفهان نیز بیمارستان 32 تختخوابی بوعلی شهرستان چادگان در مراسمی با حضور محمد آقاجانی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به بهره برداری رسید.
تونل انحرافی سد مخزنی آبسرده بروجرد در هفته گذشته با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو به بهره برداری رسید؛ قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشكی در سفر به خرم آباد ، رئیس سازمان حج و زیارت در سفر به سبزوار ، وزیر جهاد كشاورزی به اردبیل ، معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشكی به بوشهر، وزیر نیرو در سفر به بروجرد و معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی نیز سفری به گرگان داشت .
قزوین ،تبریز ، گرگان ، كرج ، سنندج ، قم ، اهواز و بجنورد نیز در هفته گذشته به ترتیب مقصد معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزیر ورزش و جوانان ،وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ، معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران ،معاون امور آب و خاك وزیر جهاد كشاورزی، معاون وزیر راه و شهرسازی ، قائم مقام وزیر امور خارجه ،معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش بود .
هفته گذشته معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز به گرگان ،معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت از مصرف كنندگان و تولید كنندگان به زاهدان ، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به بندرعباس ، معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی به مشهد،معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به گرگان ، وزیر آموزش و پرورش و وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشكی به مشهد و وزیر كشور نیز به استان اصفهان سفر داشت .
همچنین استانداران استانهای مختلف در هفته گذشته علاوه بر همراهی اعضای هیات دولت در سفرهای استانی ،به دهها شهر و روستا سفر كردند و دولت تدبیر و امید را برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی یاری كردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *