پرداخت ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به بخش فرهنگ در سال ۹۴/نظارت دقیقتر بر نهادهای فرهنگی غیر دولتی

ایران برخلاف متحدان آمریکا درمنطقه جدی ترین نیروی مقابله باتروریسم است
5 June 2016
۳۰ کمپرسور فازهای پارس جنوبی رفع توقیف شد
11 June 2016

پرداخت ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به بخش فرهنگ در سال ۹۴/نظارت دقیقتر بر نهادهای فرهنگی غیر دولتی

سخنگوی دولت از پرداخت ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به بخش فرهنگی در سال ۹۴ خبر داد و گفت: باید نسبت به نهادهای غیر دولتی که از اعتبارات دولتی استفاده می کنند ولی برون داد آن عدم رضایت رهبر معظم انقلاب است، نظارت دقیق تری صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد باقر نوبخت روز سه شنبه در نشست خبری خود با اشاره به چند خبر مهم در زمینه اقتصادی افزود: در سال گذشته بالغ بر ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبارات فرهنگی از سوی دولت پرداخت شد که از این رقم ۷۵ درصد مربوط به بخش غیردولتی می شد.
وی ادامه داد: امیدواریم با مسئولان بخش فرهنگ در دولت هماهنگی های لازم صورت گیرد تا نظارت دقیق تری در این زمینه به عمل آید. همه، مخاطب بیانات مقام معظم رهبری هستیم و دولت به نوبه خود در جهت اهتمام ارتقای جایگاه فرهنگی کشور پیگیری خواهد کرد.
82103509-70779646
**رونق بازار مسکن
سخنگوی دولت در خصوص بخش سرمایه گذاری مستقیم خارجی اظهار داشت: دومین سرمایه گذاری مستقیم خارجی هفته گذشته برای احداث پنج هزار مگاوات انرژی الکتریکی به ارزش ۴٫۲ میلیارد دلار نهایی شد که در جنوب اهواز، دهلران، ساوه، سوفیان و بناب عملیات اجرایی آن شروع شده است و دولت ایران در این سرمایه گذاری برای منابع مالی تعهد تضمینی ندارد.
نوبخت با اشاره به رونق نسبی در بازار مسکن نیز گفت: طی دو ماهه فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری برای واحد های مسکونی آپارتمانی از جهت تعداد معاملات و ارزش معاملات رشد حاصل شده است.
وی افزود: در فروردین ماه تعداد معاملات ۱۹ درصد و ارزش معاملات واحدهای مسکونی آپارتمانی ۳۳٫۴ درصد رشد داشته است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اضافه کرد: از اردیبهشت ماه سال جاری نیز تعداد معاملات ۰٫۷ درصد و ارزش معاملات ۵٫۱ درصد رشد داشته است که در مجموع در دوماهه اول سال جاری معاملات آپارتمانی ۱۲ درصد رشد را نشان می دهد.

**پرداخت ۱۶۰ میلیارد تومان برای یارانه غیر نقدی در ماه مبارک رمضان
نوبخت همچنین در خصوص پرداخت یارانه غیرنقدی نیز اظهار داشت: علاوه بر پرداخت یارانه های نقدی به همه خانواده های مشمول دریافت یارانه ، یارانه غیر نقدی نیز به صورت سبد غذایی در ماه مبارک رمضان با پرداخت ۱۶۰ میلیارد تومان به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دستور رییس جمهوری در حال اجرا است.
وی در پاسخ به این سوال که مدیر خزانه داری آمریکا اظهار داشته که تحریم های بانکی ایران به قوت خود باقی است، گفت: امروز شاهد آن هستیم تحریم های نفتی و بانکی که مربوط به بحث هسته ای ایران بود لغو شده و در حال حاضر اجازه صادرات نفت به بیش از دو برابر رشد یافته است.
سخنگوی دولت افزود: سرمایه گذاری های مستقیم خارجی نشانگر آن است که تحریم های بانکی لغو شده و این اقدامات باید سرعت بیشتری بگیرد. نگاه دولتمردان آمریکا به مقوله غیر هسته ای ایران اعتباری ندارد ولی در خصوص موضوع برجام اتفاقات صورت گرفته به صورت عدد و رقم قابل مشهود است.

**خرید ۱۱۸ هواپیمای ایرباس در شورای اقتصاد/هیچ یک از تحریم های آمریکایی را به رسمیت نمی شناسیم
نوبخت در پاسخ به اینکه گفته می شود موضوع خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای ایرباس منتفی شده است نیز گفت: این موضوع مسیری را باید طی و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران شورای اقتصاد باید آن را تایید کند که در حال حاضر مطالعات آن از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام شده و مورد تایید قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: در خصوص خرید این هواپیماها دولت تضمینی پرداخت نخواهد کرد و در حال حاضر این طرح آماده مطرح شدن در شورای اقتصاد است و نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز نسبت به آن مثبت بوده است.
سخنگوی دولت افزود: هیچ یک از تحریم های غیرعادلانه و غیر انسانی که آمریکایی ها برای ایران ایجاد کرده اند را به رسمیت نمی شناسیم.
نوبخت تاکید کرد: نهادهای اروپایی و شرکت هایی که قرار است با ایران فعالیت اقتصادی کنند، نباید بیش از این احتیاط کنند و مقامات ارشد کشور آمریکا نیز بارها در این زمینه خواستار سرعت بخشی برای همکاری های اقتصادی با ایران بوده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>