٣٨ نفر دیگر از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند

قائم مقام وزیر کشور گفت: با اتمام فرصت قانونی ، شورای نگهبان اسامی ٣٨ نفر دیگر از تایید صلاحیت شدگان مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.
٣٨ نفر دیگر از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند1
حسینعلی امیری صبح سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: روز گذشته فرصت قانونی شورای نگهبان برای اظهار نظر نهایی نسبت به صلاحیت ١٤٧ نفر از داوطلبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در مراحل قبلی یعنی در هیات های نظارت واجرایی صلاحیت آنها تایید ولی در شورای نگهبان رد صلاحیت شده بود، به اتمام رسید.
قائم مقام وزیر کشور ادامه داد: دبیرخانه محترم شورای نگهبان به شرح فهرستی که به وزارت کشور اعلام کرده، صلاحیت ٣٨ نفر از افراد مذکور را در استان های مختلف تایید کرده است.
امیری اضافه کرد: وزارت کشور امروز این اسامی را در اختیار فرمانداری های حوزه های مربوطه قرار می دهد تا نتیجه به داوطلبین اعلام شود.
وی با اشاره به این که حوزه های انتخابیه روز چهارشنبه ٢٨ بهمن نسبت به انتشار اسامی نامزدهای این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام می کنند، اظهار داشت: از روز پنج شنبه ٢٩ بهمن تبلیغات شروع و به مدت یک هفته تا پنج اسفند ادامه خواهد داشت.
سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: ششم اسفند ممنوعیت قانونی تبلیغات برای نامزدهای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی است و نامزدها چه در فضای معمولی و یا در فضای مجازی، مجاز به هـیچ گونه تبلیغات نیستند.
امیری خاطرنشان کرد: ان شاءالله در روز ٧ اسفند به طور همزمان، رای گیری از دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *