هیچ ملاحظه‌ای در ارتقا توان دفاعی خود نداریم کری تمنا می کرد که نیروهای آمریکایی آزاد شوند

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه با حضور در برنامه زنده تلویزیونی «نگاه یک» به برخی موضوعات اخیر بویژه ماجرای دستگیری نظامیان متجاوز آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه در آبهای ایران در خلیج فارس می‌پردازد.
سردار سلامی در ابتدای این گفتگو، دستگیری نظامیان آمریکایی را یک پیروزی آشکار برای ایران در یکی از حساس ترین مقاطع انقلاب دانست و گفت: ما در آستانه اجرای توافق هسته ای بودیم و دشمنان رجز خوانی سیاسی می کردند و ما در معرض تحریم‌های جدید بودیم که خدا یک فتح آشکار و پیروزی بزرگ را نصیب ما کرد.
وی ادامه داد: این موضوع باعث شد بت بزرگ شکسته شود و بتهای کوچک نیز اقتدار ایران را با ببینند.

322776_731

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما در ارزیابی موازنه قوا، این نظریه را اثبات کردیم که حرف اول را قدرت ایمان میزند، تصریح کرد: نیروهای امریکایی دارای 2 شناور کوچک اما با سلاح های برتر و با فشنگهایی بودند که می‌توانستند هزاران نفر را با آن به قتل برسانند.
وی با اشاره به اینکه آنها در پناه ناو هواپیمابر ارتش آمریکا بودند، گفت: اما ما با نیروی ایمان بر آنها غلبه کردیم و نیروهای امریکایی هم بدون هیچ مقاومتی تسلیم نیروهای دریایی سپاه شدند.
سردار سلامی خاطرنشان کرد: آنچه که اتفاق افتاد، تلفیقی از شجاعت نظامی و سیاسی بود. وقتی اراده سیاسی و نظامی باهم تلفیق می‌شود، قدرت زیادی ایجاد می‌کند و این اراده سیاسی، از رهبری نشات گرفته است.
جانشین فرمانده کل سپاه افزود:بعد از یک ساعت از دستگیری تفنگداران دریایی توسط سپاه، ناو هواپیمابر امریکایی متوجه شدند این نیروها مفقود شده اند و بسیار عصبی و هیجانی و خارج از کنترل وارد صحنه شدند.
وی ادامه داد: ناوهواپیمابر به 20 مایلی جزیره نزدیک شد و ناوهای رزمی آنها به نزدیکی آبهای ما آمده و فضای آشوبی را حدود یک ساعت ایجاد کردند.
وی گفت: تصور این بود که از طریق ناوها و پرواز هواپیماها می‌خواهند فضای روانی ایجاد کنند. آنها درخواست کردند که بالگردشان به جزیره فارسی بیاید و نیروهایشان را ببرد اما بلافاصله رزمندگان نیروی دریایی سپاه به آنها نهیب زده و اخطار دادند که در این صورت مورد اصابت قرار می‌گیرید. به آنها گفته شد از آبهای ما دور شوید و خویشتن دار باشید، نیروهای شما در اختیار ما و در امان هستند.
سردار سلامی گفت: آنها هم به محض اخطار مقتدرانه سپاه شروع به عقب نشینی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *