نهادهای بین المللی حقوق بشری نسبت به سرنوشت ۴ دیپلمات ایرانی بی تفاوت بوده اند

مواضع رسمی دستگاه دیپلماسی ایران در هفته گذشته
2 July 2016
مبارزه با فساد و رانت را تا ریشه کنی ادامه می دهیم/دستگاهها موظف به انتشار حداقل و حداکثر حقوق مدیران می شوند
5 July 2016

نهادهای بین المللی حقوق بشری نسبت به سرنوشت ۴ دیپلمات ایرانی بی تفاوت بوده اند

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از بی تفاوتی نهادهای بین المللی حقوق بشری نسبت به سرنوشت ۴ دیپلمات ربوده شده در لبنان گفت: نهادها و جوامع بین المللی و حقوق بشری تاکنون درمورد حاج احمد متوسلیان و سایر دیپلمات های ربوده شده هیچ اقدامی انجام نداده اند.

آیت الله محسن حیدری روز دوشنبه در سی و چهارمین سالروز ربوده شدن دیپلمات های ایرانی در لبنان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهار داشت: از سوی جمهوری اسلامی ایران تاکنون حرکت هایی در این راستا انجام و قدم هایی برداشته شده است اما ثمربخش نبوده و آنگونه که باید و شاید در خصوص دیپلمات های ربوده شده اقدام جدی انجام نشده است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون نهادهای حقوق بشری در راستای آزادی دیپلمات های ربوده شده به وظایف خود عمل کرده اند، تصریح کرد: این نهادها تاکنون به کدام وظیفه قانونی و انسانی خود82136296-70841136 عمل کرده اند که بخواهند به وظیفه خود درمورد کاردار و دیپلمات های ایران ربوده شده در لبنان عمل کنند.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: آنها فقط در راستای منافع استکبار جهانی، مسایل جزیی و غیر قابل توجه را بزرگنمایی کرده اما به مسایل حقوق بشری و انسانی که مربوط به جامعه بشری است اصلا توجهی نمی کنند.
آیت الله حیدری یادآور شد: علت این امر آن است که آنان همدست استکبار هستند و جز آنچه آمریکا و غربی ها به آنها دیکته می کنند اقدام دیگری انجام نمی دهند.
وی تصریح کرد: نهادها و جوامع بین المللی و حقوق بشری تاکنون در خصوص حاج احمد متوسلیان و سایر دیپلمات های ربوده شده هیچ اقدامی انجام نداده اند.
وی از دولت خواست از اهرم های لازم برای فشار آوردن به نهادها و جوامع بین المللی و حقوق بشری برای یافتن سرنخی در خصوص دیپلمات های ایرانی استفاده کند.
به گزارش ایرنا، احمد متوسلیان وابسته نظامی سفارت ایران در بیروت، سید محسن موسوی کاردار سفارت ایران،‌ کاظم اخوان عکاس خبرگزاری ایرنا و تقی رستگار مقدم کارمند سفارت در ۱۴ تیرماه ۱۳۶۱ هنگامی که راهی سفارت ایران در بیروت بودند توسط عوامل رژیم صهیونیستی ربوده شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>