اداره پزشکی قانونی منطقه جنوب تهران افتتاح شد
13 December 2016
رییس مجمع نمایندگان استان یزد، اجازه خدشه به اعتبار استان را نمی دهیم
24 December 2016

معاون پارلمان ارمنستان: سفر روحانی به ایروان آغاز توسعه پرشتاب روابط است

معاون پارلمان ارمنستان با بیان اینکه ایران بازیگر اصلی منطقه است، اعلام کرد: ایروان مصمم به توسعه روابط و همکاری ها با تهران است و سفر رئیس جمهوری ایران سکوی حرکت پرشتاب برای رسیدن به این هدف به شمار می رود.

  ادوارد شارمازانوف معاون مجلس ارمنستان در جمع خبرنگاران گفت: جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان برای توسعه همکاری های دو کشور در عرصه های سیاسی و اقتصادی عزم جدی دارند.82353304-71261474
خبرگزاری آرمن پرس با اشاره به برنامه سفر حسن روحانی به ایروان که قرار است فردا (چهارشنبه) انجام گیرد، اظهار کرد: روابط دوستانه میان ارمنستان و ایران در سال های اخیر توسعه یافته و آهنگ رشد مناسبات دو کشور اخیرا سرعت بیشتری یافته است.
وی با بیان اینکه توسعه روابط به نفع دو کشور است، تاکید کرد که سفر رئیس جمهوری ایران به ارمنستان به همکاری های دو کشور تحرک و سرعت بیشتری خواهد داد.
پان آرمنین خبرگزاری دیگر ارمنستان نیز نوشت: حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران با سرژ سرکیسیان همتای ارمنستانی خود دیدار و با وی در باره توسعه روابط دوجانبه گفت وگو می کند.
بنا به این گزارش، همچنین قرار است همزمان با این سفر همایش بازرگانی در ایروان برگزار شود تا در چارچوب آن نمایندگان محافل تجاری دو کشور در باره دورنمای توسعه روابط بازرگانی گفت وگو کنند.
خبرگزاری ارمنی با اشاره به تلاش ایران و ارمنستان برای توسعه همکاری های بازرگانی نوشت: سال ۲۰۱۵ حجم مبادلات بازرگانی دو کشور حدود ۲۷۶٫۳ میلیون دلار بود.
ارمنستان با حدود ۳۰ هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ استقلال یافت، با موقعیت راهبردی ویژه، از غرب با ترکیه، شمال گرجستان، شرق جمهوری آذربایجان (جمهوری قره‌باغ) و در جنوب ایران و جمهوری خودمختار نخجوان (جزئی از جمهوری آذربایجان) هم مرز است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>