معاون رئیس جمهوری: به دنبال شناسایی قوانین مزاحم هستیم

ظریف: مسائل منطقه اولویت اول ماست/ پیشنهادهایی برای گفت وگو و تعامل داده ایم
26 April 2016
رييس جمهوري كره جنوبي مورد استقبال رسمي روحاني قرار گرفت
2 May 2016

معاون رئیس جمهوری: به دنبال شناسایی قوانین مزاحم هستیم

معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: در كمیته ماده ۷۶ معاونت حقوقی به دنبال بهبود فضای كسب و كار و شناسایی قوانین مزاحم هستیم.

به گزارش ایرنا، الهام امین زاده روز شنبه در دیدار با آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه كاشان تصریح كرد: توانمندیهای زیادی در بین دانشگاهیان وجود دارد كه از آن باید در پیشبرد امور حقوقی كشور استفاده كرد.
وی با اشاره به این كه اتحادیه ها و اصنافی كه قوانین را مخالف فرمایش های رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی می دانند، خاطرنشان كرد: تلاش داریم با همكاری دولت و مجلس این مقررات مزاحم را از مسیر توسعه اقصادی كشور برداریم.
امین زاده در ادامه افزود: در دولت یازدهم تعامل بین بخش های خصوصی، اتاق بازرگانی و استادان رشته حقوق در كشور فراهم شده است.
وی از حضور ائمه جمعه و جماعات كه در حوزه حقوقی فعالیت دارند، خواست مردم را نسبت به مسائل حقوقی، حقوق دولت نسبت به مردم و حقوق مردم نسبت به دولت آشنا كنند.
امین زاده با اشاره به این كه دور زدن قوانین برای كشور آسیب است، تصریح كرد: تا زمانی كه مردم احساس نكنند كه ناظر واقعی بر قوانین خودشان هستند و احساس احترام به قانون82055248-70688332 نداشته باشند، این معضلات در جامعه حل نمی شود.
نماینده ولی فقیه وامام جمعه كاشان نیز در این دیدار گفت: یكی از بحث های اساسی و راهبردی در نظام توحیدی، جایگاه بانوان در نظام اسلامی است.
آیت الله عبدالنبی نمازی تاكید كرد: جایگاه بانوان باید در نظام توحیدی بدرستی تعریف و مشخص شود.
وی افزود: در نظام توحیدی زن دارای بالاترین جایگاه است، اما آنچه كه امروزه ما برای رسیدن به دروازه تمدن اسلامی نیاز داریم، تعریف مشخص و عملیاتی كردن این جایگاه است.
عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علیمه قم گفت: امروز تحت تاثیر تبلیغات غربی ها قرار گرفته ایم كه از دیرباز با محكوم كردن اسلام می گفتند، اسلام حقوق زنان را نادیده گرفته است.
آیت الله نمازی تصریح كرد: هیچ نظام سیاسی مانند اسلام، برای زن جایگاه قرار نداده است.
وی همچنین با بیان اینكه اشتغال باید برای بانوان تعریف شود، افزود: هیچ فرقه ای اختلاط زن و مرد را جایز نمی داند، زیرا اگراین جایگاه با هم مخلوط شود، آثار سوء اجتماعی بدنبال دارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری پیشنهاد كرد: مجلس شورای اسلامی برای بانوان خانه دار حقوق در نظر گیرد، چون مدیریت خانواده از هر شغلی برتر است.
وی همچنین یادآور شد: اگر بخواهیم دروازه تمدن اسلامی باز بماند، باید مانند غربی هایی كه در مورد ازرش هایشان كوتاه نمی آیند، ما نیز بر سر اصول و ارزش هایمان تعارف نداشته باشیم.
سخنرانی در جمع استادان دانشگاه كاشان، افتتاح مجموعه فرهنگی ورزشی «شهربانو» و امضای تفاهم نامه با دانشگاه كاشان از جمله برنامه های سفر یك روزه معاون حقوقی رئیس جمهوری به شهرستان كاشان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>