مدیر کل دفتر انتخابات وزارت کشور: انتخابات سال آینده شوراها در شهر ری مستقل از تهران برگزار نمی شود

وزیر علوم: ایران و بلاروس برای افزایش همکاری در حوزه فناوری ها توافق کردند
16 July 2016
ظریف وارد نیجریه شد
25 July 2016

مدیر کل دفتر انتخابات وزارت کشور: انتخابات سال آینده شوراها در شهر ری مستقل از تهران برگزار نمی شود

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور گفت: انتخابات سال آینده پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهر ری به طور مستقل برگزار نمی شود و این شهر همچنان جزو حوزه انتخابیه تهران، ری و شمیرانات است.
انتخابات سال آینده شوراها در شهر ری مستقل از تهران برگزار نمی شود82159777-70884274
علی پورعلی مطلق روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا انتخابات سال آینده شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهر ری به صورت مستقل و جدای از حوزه انتخابیه تهران برگزار می شود، افزود: انتخابات سال آینده در شهر ری به صورت مستقل برگزار نخواهد شد.
وی با بیان اینکه تعیین حوزه های انتخابیه در انتخابات براساس شهرستان شدن نیست، گفت: براساس قانون، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۹۶ در حوزه انتخابیه تهران، ری و شمیرانات برگزار می شود و انتخابات در هیچ کدام از این شهرها مستقل نخواهد بود.
مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور افزود: در حوزه انتخابیه تهران، ری و شمیرانات تعداد اعضای شورای اسلامی شهر از ۳۱ نفر به ۲۱ نفر تغییر یافته است.
به گزارش ایرنا، در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۹۲ تلاش هایی از سوی دولت وقت برای برگزاری انتخابات جداگانه در شهر ری صورت گرفت که نتیجه ای در پی نداشت.
وزارت کشور برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال آینده ۲۹ اردیبهشت ماه را برای مرحله نخست و پنج خردادماه را برای مرحله دوم به شورای نگهبان پیشنهاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>