دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز یکشنبه به منظور بهره برداری از فازهای جدید وارد عسلویه شد.

شایان به ذکر است پکیج های ایر درایر ساخت شرکت کمسان نیز در این پروژه به بهره برداری می رسد .
دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز یکشنبه به منظور بهره برداری از فازهای جدید منطقه گازی پارس جنوبی و افتتاح چند طرح و پروژه در حوزه نفت و پتروشیمی وارد عسلویه شد.
   

وزیر نفت در عسلویه با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور به عسلویه بزرگ‌ترین طرح صنعت نفت و گاز کشور به بهره‌برداری می‌رسد اظهار داشت: شش فاز طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی، چهار طرح پتروشیمی و لایه نفتی پارس جنوبی در سفر رئیس جمهور به عسلویه به بهره برداری می‌رسد.

 

بیژن نامدار زنگنه با بیان اینکه 20 میلیارد دلار برای اجرای این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری شده است تصریح کرد: طرح‌های توسعه فازهای 17، 18، 19، 20 و 21 پارس جنوبی، واحد MEG پتروشیمی مروارید، پلی استایرن انتخاب، فاز 2 پتروشیمی کاویان و پتروشیمی تخت جمشید پارس و پروژه برداشت نفت از لایه نفتی پارس جنوبی که با 20 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری اجرا و تکمیل شده به صورت رسمی در سفر رئیس جمهور به عسلویه افتتاح می‌شود.

 

وی از افزایش تولید 150 میلیون متر مکعبی گاز در روز خبرداد و گفت: با افتتاح فازهای جدید پارس جنوبی روزانه 150 میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز از میدان پارس جنوبی افزوده می‌شود.

 

گزارش وزارت نفت حاکی است تولید قطر از میدان پارس جنوبی هم‌اکنون حدود 600 میلیون مترمکعب در روز است و پیش‌بینی می‌شود تولید ایران با افتتاح فازهای 14، 22، 23 و 24 سال آینده از قطر پیشی بگیرد و روزانه به 800 میلیون متر مکعب در روز افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *