تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر استفاده از امکانات فضای مجازی در انتخابات
11 March 2017
خبر فوری:‌ محمدباقر قالیباف به نفع ابراهیم رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری کنار کشید
15 May 2017

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز یکشنبه به منظور بهره برداری از فازهای جدید وارد عسلویه شد.

شایان به ذکر است پکیج های ایر درایر ساخت شرکت کمسان نیز در این پروژه به بهره برداری می رسد .
دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز یکشنبه به منظور بهره برداری از فازهای جدید منطقه گازی پارس جنوبی و افتتاح چند طرح و پروژه در حوزه نفت و پتروشیمی وارد عسلویه شد.
   

وزیر نفت در عسلویه با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور به عسلویه بزرگ‌ترین طرح صنعت نفت و گاز کشور به بهره‌برداری می‌رسد اظهار داشت: شش فاز طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی، چهار طرح پتروشیمی و لایه نفتی پارس جنوبی در سفر رئیس جمهور به عسلویه به بهره برداری می‌رسد.

 

بیژن نامدار زنگنه با بیان اینکه ۲۰ میلیارد دلار برای اجرای این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری شده است تصریح کرد: طرح‌های توسعه فازهای ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی، واحد MEG پتروشیمی مروارید، پلی استایرن انتخاب، فاز ۲ پتروشیمی کاویان و پتروشیمی تخت جمشید پارس و پروژه برداشت نفت از لایه نفتی پارس جنوبی که با ۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری اجرا و تکمیل شده به صورت رسمی در سفر رئیس جمهور به عسلویه افتتاح می‌شود.

 

وی از افزایش تولید ۱۵۰ میلیون متر مکعبی گاز در روز خبرداد و گفت: با افتتاح فازهای جدید پارس جنوبی روزانه ۱۵۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز از میدان پارس جنوبی افزوده می‌شود.

 

گزارش وزارت نفت حاکی است تولید قطر از میدان پارس جنوبی هم‌اکنون حدود ۶۰۰ میلیون مترمکعب در روز است و پیش‌بینی می‌شود تولید ایران با افتتاح فازهای ۱۴، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ سال آینده از قطر پیشی بگیرد و روزانه به ۸۰۰ میلیون متر مکعب در روز افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>