تاخیر ۵ ماهه در بهره برداری “آزادراه” به دلیل اصرار دولت در برگزاری مراسم افتتاح
9 February 2016
صالحی: باید به سوی رقابتی کردن تولیدات هسته ای در بازار جهانی برویم
15 February 2016

روحانی در مراسم بهره برداری از طرح های عمرانی مشهد/ افتتاح هزاران پروژه اقتصادی با حضور۶۰ وزیر و مدیر ارشد در هفته گذشته

رئیس جمهوری هفته گذشته در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور در مشهد مقدس چندین طرح عمرانی، بهداشتی و صنعتی را افتتاح کرد و همزمان با سفر ۶۰ وزیر و مدیر ارشد به دهها شهر و روستا در نقاط مختلف کشور هزاران پروژه به بهره برداری رسید.
روحانی در مراسم بهره برداری از طرح های عمرانی مشهد/ افتتاح هزاران پروژه اقتصادی با حضور۶۰ وزیر و مدیر ارشد در هفته گذشته
فاز ٣ خط یک قطار شهری مشهد در هفته ای که گذشت با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری به منظور بهبود سیستم حمل و نقل عمومی و در راستای برنامه های دولت تدبیر و امید برای کاهش آلودگی هوای این شهر مورد بهره برداری قرار گرفت .
در سفر رئیس جمهوری به مشهد مقدس علاوه بر افتتاح پروژه توسعه خط ١ شرکت قطار شهری مشهد به طول ٤/٥ کیلومتر و با دو ایستگاه ‘بوستان ریحانه’ و ‘فرودگاه شهید هاشمی نژاد’ عملیات اجرایی برقی سازی قطار مشهد-تهران نیز آغاز شد.
در طرح راه آهن برقی تهران-مشهد که در مدت زمان ٤٢ ماه و با اعتباری در حدود دو میلیارد دلار ساخته می شود، جابه جایی مسافران و زائران بارگاه ملکوتی امام هشتم شیعیان با قطارهای سریع مسافری و با سیر زمانی شش ساعت انجام خواهد شد.
همچنین قطارهای باری به ظرفیت حمل ١٠ میلیون تن بار در سال در این محور ارتقا خواهند یافت.
افزایش ظرفیت شبکه ، افزایش ظرفیت ایستگاه های اصلی ، افزایش سرعت متوسط قطارها، امکان افزایش تعداد مسافر بر واگن، کاهش تاخیرها و کاهش وابستگی به موتورهای دیزلی سنگین از مهم ترین مزایای طرح برقی سازی این خط ریلی است.81961057-70516908
همزمان با حضور دکتر روحانی در مشهد، معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در ۶۰ سفر به دهها شهر و روستا، در مراسم بهره برداری هزاران طرح تولیدی، بهداشتی ، مخابراتی ، کشاورزی، گازرسانی، برق رسانی، آب شهری و روستایی شرکت کردند و صدها پروژه عمرانی ، اقتصادی ویژه نیز افتتاح شد.

** شنبه ۱۷ بهمن ماه
رشت – حمید رضا عراقی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: با آغاز گازرسانی به پنج هزار روستای کشور در سال جاری، گازرسانی به یک هزارو ۲۰۰ روستا در هفته دولت و به یک هزارو ۶۰۰ روستا نیز در دهه فجر به بهره برداری رسید.
سبزوار- محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح آمایش ملی سرطان در کشور در حال اجراست.
گرگان – اسکندر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به تلاش ها در جهت کاهش واردات ،گفت: تراز تجاری بخش کشاورزی کشور از منفی هشت میلیون دلار در سال ۹۲ به منفی ۲٫۵ میلیون دلار در سال جاری کاهش یافته است.
یاسوج – اطهره نژادی معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: دو هزار سمن ( سازمان غیر دولتی )در حوزه زنان و خانواده در کشور به ثبت رسیده و در این حوزه فعالیت می کنند.
شهرری – حمید چیت چیان وزیر نیرو با اشاره به محدودیت های موجود درآمدی کشور گفت: پیش بینی ما این است که مقدار اعتبارات طرح های عمرانی وزارت نیرو در صنعت آب و برق مشابه سال ۱۳۹۴ باشد و کاهش پیدا نکند.
بجنورد- محمد رضا داودآبادی فراهانی معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت و درمان گفت: اندیشه ورزی در دو دهه اخیر در بین دانشجویان تعطیل شده است.
مشهد – عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی از برنامه ریزی برای ارتقای سهم ناوگان ریلی در صنعت حمل و نقل به ۲۰ درصد تا شش سال آینده خبر داد.
اصفهان- محمود واعظی وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات گفت: استان اصفهان از زیر ساخت های خوبی در زمینه ارتباطات برخوردار است و برای اجرای دولت الکترونیک بیش از سایر استان ها آمادگی دارد.
تربت حیدریه- سید علی صدرالسادات معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح نظام سلامت هنوز به طور کامل تخصیص نیافته است.
مشهد- سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استانداری خراسان رضوی با تغییر کاربری برخی زمین ها و تبدیل آن به ثروت، ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار لازم برای ایجاد دو هزار تخت جدید بیمارستانی را فراهم می کند.
بندرعباس – در پنجمین روز از گرامیداشت دهه فجر با حضور وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات و استاندار هرمزگان از کتاب کارنامه دوساله دولت تدبیر و امید دراین استان در بندرعباس رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>