روحانی از رییس جمهوری آفریقای جنوبی استقبال كرد

ايران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر بيشترين هزينه ها را پرداخت كرد/سازمان ملل به وعده هاي خودبه تهران عمل كند
19 April 2016
دنياي اقتصاد بررسي كرد: روايت تجار از پسابرجام
25 April 2016

روحانی از رییس جمهوری آفریقای جنوبی استقبال كرد

جاكوب زوما رییس جمهوری آفریقای جنوبی كه بامداد یكشنبه در صدر یك هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی به تهران آمده است؛ لحظاتی پیش در مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد مورد استقبال رسمی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری قرار گرفت.82047051-70673075

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، روحانی و زوما پس از پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی از یگان تشریفات حاضر در محل سان دیدند. آنها سپس هیات های عالی رتبه دو كشور را به یكدیگر معرفی كردند.
رییسان جمهوری دو كشور پس از پایان مراسم استقبال رسمی، بلافاصله وارد گفت و گوهای دوجانبه شدند، روحانی و زوما سپس در مذاكرات هیات های عالیرتبه دو كشور شركت خواهند كردند.
در جریان این دیدار قرار است چندین سند اقتصادی و تجاری بین مقامات ایران و آفریقای جنوبی به امضا برسد.
رییس جمهوری آفریقای جنوبی در این سفر با مقامات عالی رتبه كشورمان نیز دیدار و گفت و گو می كند. وی عصر دوشنبه برای بازدید از شهر اصفهان عازم این شهر خواهد شد.
هیات همراه زوما در این سفر حدود ۱۸۰ نفر هستند. ۶ نفر از وزرای كابینه آفریقای جنوبی و حدود ۸۰ تا ۱۰۰ نفر از فعالان اقتصادی آفریقای جنوبی از جمله همراهان وی هستند.
سفر زوما به تهران، نخستین سفر رییس جمهوری این كشور به جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود. البته نلسون ماندلا رهبر مبارز و فقید این كشور قبل و بعد از دوران ریاست جمهوری خود به تهران سفر كرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>