داریوش مهرجویی: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید عقلانیت و حکمت را در این وزارتخانه حاکم کند

کارگردان فیلم سینمایی «هامون» گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید عقلانیت و حکمت را بر همه امور این وزارتخانه مهم کشور حاکم کند.

داریوش مهرجویی روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید بداند زمانی که مسوولیت هدایت این وزارتخانه را بر عهده می گیرد، در واقع مسوولیت فرهنگ، هنر، ادب، سینما، تئاتر، موسیقی، میراث فرهنگی، هنرهای تجسمی کشور و … را در سطح کلان بر دوش دارد.
وی ادامه داد: بر همین اساس باید یک مدیریت ممتاز و درجه یک از خود نشان دهد و بتواند بر تمام این حوزه ها نگاه و نظارت عادلانه، عاقلانه و حکیمانه داشته باشد.
به گفته کارگردان فیلم «هامون»، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید اساسنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به دقت خوانده و با آن کاملا آشنا باشد و به شرح وظایف خود به خوبی عمل کند.وزیر ارشاد باید به شکل جدی به سینمای کشور کمک کند
مهرجویی در بخش دیگری از این گفت وگو تصریح کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید دقیقا بر اساس اساسنامه این وزارتخانه رفتار کند، عادل باشد ، استثمار نکند و بویژه سعی او بر این باشد که به شکل جدی به سینمای کشور کمک کند.82287920-71132078
وی ادامه داد: اساسنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اساس عقل و درایت نوشته شده و وزیر ارشاد موظف است بر اساس اساسنامه موجود، به مسوولیت های خود توجه و به دقت عمل کند.
کارگردان فیلم سینمایی «نارنجی پوش» گفت: این را همه می دانند که وزیر باید دانشگاه دیده و مدرک دکترا داشته باشد، با سواد باشد و بر حوزه های زیر پوشش این وزارتخانه اشراف کامل داشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت شرکت های اقماری را متوقف کند
مهرجویی ادامه داد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید بودجه نسبتا قابل توجهی که دولت به وزارت ارشاد به منظور تحول در تمام حوزه های هنری تحت اختیار این وزارتخانه اختصاص داده به نحوی عادلانه و مسوولانه توزیع و به مصرف برساند و طوری نباشد که تمام بودجه ای که به سینما اختصاص یافته به سمتی دیگر غیر از سینما هدایت شود.
کارگردان فیلم سینمایی ماندگار «گاو» همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا جلوی فعالیت شرکت های اقماری وابسته به دولت و وزارت ارشاد را گرفته و متوقف کند و همه اموری که این شرکت ها پیگیر آن هستند را به بخش خصوصی واگذار کند
وی افزود: این طور نباشد که تمام بودجه ای که به سینما اختصاص یافته به سمت خودی ها و پروژه هایی که وزارت ارشاد فیلمنامه آن را تصویب کرده هدایت شده و بودجه های هنگفت برای آنها اختصاص یابد و هزینه شود.
مهرجویی ادامه داد: به این ترتیب بخش خصوصی را کنار می زنند و تعهد و مسوولیتی را که دولت در قبال بخش خصوصی دارد، نادیده می گیرند.
رییس جمهوری یکشنبه هفته گذشته در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی، سیدرضا صالحی امیری و مسعود سلطانی فر را به ترتیب به عنوان نامزدهای پیشنهادی برای تصدی وزارتخانه های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان معرفی کرد.
سه وزیر پیشنهادی فردا(سه شنبه) برای کسب رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *