هیچ ملاحظه‌ای در ارتقا توان دفاعی خود نداریم کری تمنا می کرد که نیروهای آمریکایی آزاد شوند
24 January 2016
روحانی: ایمان به همه پیامبران الهی آموزه اسلام است/ پاپ: احترام به ادیان لازمه کمک به صلح است
27 January 2016

جانشین فرمانده سپاه پاسداران: اگر کشوری به ما تعرض کند، پاسخ های ویران کننده خواهیم داد

سردار سرتیپ پاسدار «حسین سلامی» جانشین فرمانده سپاه پاسداران با تاکید براینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با هیچ قدرتی شوخی ندارند، گفت : اگر کشوری به ما تعرض کند، پاسخ های ویران کننده خواهیم داد.

به گزارش ایرنا، جانشین فرمانده سپاه پاسداران با حضور دریک برنامه زنده تلویزیونی ضمن تشریح دستاوردهای سپاه پاسداران به دستگیری تفنگداران آمریکایی اشاره و اظهارکرد: در این برهه شاهد رجزخوانی سیاسی بخشی ازرژیم های وابسته به آمریکا بودیم که دریک عملیات سیاسی وروانی تلاش داشتند چالش های سیاسی را درسطح بین الملل برای کشور ما ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه دراین شرایط فتح آشکار، مبین وبزرگی رخ داد تا اقتدار وعظمت ایران به خوبی به جهانیان نشان داده شود، تصریح کرد : حادثه ای که رخ داد هر چند تصادفی بود اما در یک موقعیت زمانی مناسب اتفاق افتاد، جایی که نیاز بود بت بزرگ شکسته شود.

81932702-70466224
سردار سلامی با اشاره به اینکه درسطح عملیاتی روح ایمانی که در نیروهای ما وجود داشت سبب پیروزی دراین حادثه شد، افزود: نیروهای آمریکایی در دو شناور رزمی کوچک اما در مقیاس بزرگ وارد آب های سرزمینی ما شده بودند به طوری که سلاح های آنها برتر از ما بود و می توانست فاجعه آفرین باشد.
او با بیان اینکه نیروهای آمریکایی بدون مقاومت درفاصله نزدیک با نیروهایمان تسلیم دریادلان نیروی دریایی سپاه پاسداران شدند، گفت: این حقیقت در منظر افکار عمومی جهان به شکل باور پذیری به وجود آمد.
وی درادامه با اشاره به دستپاچگی، عصبانیت وهیجانی شدن آمریکایی ها ادامه داد: ناو هواپیمابر آمریکا به ۲۰ مایلی جزیره فارسی نزدیک شده بود به طوری که نیروهای دریایی سپاه پاسداران اخطارهای لازم را به آنها دادند اما شاهد بودیم که آنها درصدد ایجاد فضای روانی وعصبی بودند.
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ممکن بود آمریکایی ها با خطای سپاه وحرکات هیجانی خطا کنند که درآن صورت می بایست ما پاسخی درخور می دادیم، افزود: ناوهواپیمابر بعد از مدتی تا حدود ۷۰ مایل از جزیره فارسی عقب نشینی کرده است.
سردار سلامی درخصوص بررسی ها درباره این واقعه نیز گفت: آمریکایی ها به اشتباه وارد آب های سرزمینی ما شده بودند این در حالی بود که رزم ناوهای هواپیمابر فرانسه وآمریکا متوجه مفقود شدن نیروی خود نشده بودند.
وی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران دراین ماجرا نشان داد نماد مواجهه گزینه های روی میز را دریک میدان درصحنه تاکتیکی تحت تاثیر خود قرارداده است، تصریح کرد : در این واقعه ، اقتدار واقعی جدیدی به مجموعه افتخارات کشور و نظام افزوده شده است.
جانشین فرمانده کل سپاه درادامه با اشاره به اینکه زمانی که تفنگداران آمریکایی دستگیر شدند رفتار برادران ما با آنها بزرگوارانه بود به طوری که جلوه های رفتار کامل انسانی را برای جماعتی که دردستمان اسیر بودند، نشان دادیم، گفت : ما همچنین این تفنگداران را تا حدود ۱۵ مایلی جزیره فارسی که رزم ناو آمریکایی مستقر بود همراهی کردیم.
وی همچنین درخصوص تاثیر بازداشت تفنگداران برتحرکات فرا منطقه ای نیز اظهارداشت: این رویداد درمنطقه تعیین کننده است به طوری که همه نیروهای ائتلاف با واقعیت جدید و همچنین برآوردی جدیدی از قدرت جمهوری اسلامی ایران در دفاع از تمامیت ارضی و منافع حیاتی کشورمان روبرو شدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>