تكليف انتخابات در حوزه انتخابيه اصفهان مشخص شد/ منتخب بعدي اصفهان به مجلس راه مي يابد

واعظی: ایران خواهان پایان هرچه سریعتر درگیری های بین ارمنستان و آذربایجان است
5 April 2016
گزارش وزارت علوم از رشد شاخص‌های علمی/ رتبه چهارم ایران از نظر شتاب علمی در جهان
11 April 2016

تكليف انتخابات در حوزه انتخابيه اصفهان مشخص شد/ منتخب بعدي اصفهان به مجلس راه مي يابد

82026952-70636313قائم مقام وزير كشور گفت: با ابطال انتخابات در حوزه انتخابيه اصفهان از سوي شوراي نگهبان، منتخب بعدي كه ۲۵ درصد ‌آراي صحيح ماخوذه را كسب كرده است از نظر وزارت كشور به مجلس شوراي اسلامي راه مي يابد.
تكليف انتخابات در حوزه انتخابيه اصفهان مشخص شد/ منتخب بعدي اصفهان به مجلس راه مي يابد
حسينعلي اميري صبح شنبه در پاسخ به خبرنگار سياسي ايرنا درمورد تكليف انتخابات اصفهان افزود: با توجه به اين كه استنباط وزارت كشور از قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي با استنباط حقوقي شوراي نگهبان متفاوت است، پيگيري هاي لازم در نشستي با حضور آيت الله احمد جنتي و وزير كشور انجام شد.
سخنگوي وزارت كشور ادامه داد: اما شوراي نگهبان چهارشنبه گذشته كماكان نظر قبلي خود را درباره منتخب اصفهان اعلام كرد.
اميري همچنين گفت: با فرض مذكور منتخب بعدي در حوزه انتخابيه اصفهان با توجه به اين كه ۲۵ درصد‌ آراي صحيح ماخوذه را كسب كرده است از نظر وزارت كشور منتخب محسوب مي‌شود.
به گزارش ايرنا، عليرضا آجوداني نفر ششم در حوزه انتخابيه اصفهان حائز بيش از ۲۵ درصد آراي ماخوذه شده است.
وي همچنين در پاسخ به اين سوال كه آيا چنين موردي پيش از اين سابقه داشته است يا خير، اظهار داشت: بله در گذشته چنين موردي اتفاق افتاد كه با ابطال انتخابات در آن حوزه انتخابيه نفر بعدي به مجلس شوراي اسلامي راه يافت.
قائم مقام وزير كشور در مورد تاييد صحت انتخابات در ديگر حوزه ها نيز خاطرنشان كرد: شوراي نگهبان به صورت رسمي صحت انتخابات حوزه هاي پاكدشت، دهلران، آبدانان، بدره ، بويراحمد،دنا، كهنوج،منوجان و فارياب را تاييد كرد اما انتخابات در دو حوزه فرعي رودبارجنوب و قلعه گنج را ابطال و به وزارت كشور اعلام كرد.
قائم مقام وزير كشور گفت: البته ابطال انتخابات در دوحوزه فرعي مذكور تاثيري در نتيجه انتخابات حوزه انتخابيه نداشته است بنابراين منتخب حوزه هاي مذكور همان افرادي هستند كه قبلا اعلام شده است.
اميري يادآور شد: وزارت كشور درحال مهيا كردن مقدمات برگزاري انتخابات مرحله دوم در تاريخ ۱۰ ارديبهشت ماه جاري است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>