تاكید بر فعال كردن واحدهای تولیدی راكد/اختیار كامل استانداران مرزی برای رفع موانع صادرات

معاون اول رئیس جمهوری بر راه اندازی طرح های تولیدی تاكید كرد و گفت: تمام مالكان طرح‌های راكد موظفند از همین الان برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی خود و فعال كردن آن ها پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در بدو ورود به فرودگاه كرمانشاه در جمع خبرنگاران افزود: امسال از نظر اقتصادی سال بسیار مهمی محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: همان طور كه رهبر معظم انقلاب نامگذاری كردند، امسال سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است، بنابراین مجموعه كارهای اقتصادی را در دستور كار قرار دادیم كه مهم‌ترین‌ آن راه‌اندازی تولید داخلی، توسعه صادرات و واگذاری طرح‌های نیمه تمام عمرانی به بخش خصوصی است.
معاون اول رئیس جمهوری اضافه كرد: تولید داخلی كشور در شرایط ركود تورمی كه در سال‌های گذشته در كشور بود، آسیب‌ زیادی دیده است، بنابراین استان‌های مختلف خودشان را آماده كرده‌اند برا82039596-70659109ی این كه در این زمینه گام‌های بلندی بردارند.
جهانگیری با بیان این كه استان كرمانشاه از جهات مختلف برای ما مهم است، گفت: اولا كرمانشاه یكی از استان‌های مهم مرزی است و از جاهایی است كه در توسعه صادرات كشور نقش كلیدی دارد و با بازار مرزی كه دارد می‌تواند امسال بدرخشد.
وی گفت: استانداران مامور هستند كه آنچه موانع صادرات كشور به‌خصوص در مرزهاست را با اختیار كامل برطرف كنند.
معاون اول رییس‌جمهوری با اشاره به سفر خود به استان كرمانشاه گفت: سفر ابتدایی ما به كرمانشاه در سال 95 به این جهت است كه به استان‌های مرزی باید توجه ویژه‌ای كنیم.
جهانگیری با بیان این كه امسال باید طرح‌های تولیدی حتما راه‌اندازی شود، گفت: در همین جا اعلام می‌كنم تمام مالكین طرح‌های راكد چه آنجاهایی كه سازمان‌های عمومی مانند بانك‌ها، شركت‌های سرمایه‌گذاری و نهادهای عمومی كه مالك هستند موظفند كه از همین الان برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی خود و فعال كردن‌شان پیگیری‌های لازم را انجام دهند.
وی ادامه داد: نظام بانكی كشور، صندوق توسعه ملی و سازمان مدیریت كشور نیز تمام حمایت‌های لازم را در این جهت انجام می‌دهند و استانداران كارگروه حمایت از تولید را برای حمایت از این مالكان تشكیل داده‌اند.
معاون اول رییس‌جمهوری اظهار داشت: بخش خصوصی هم برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی خودش به طور جدی باید به صحنه بیاید.
جهانگیری یادآور شد: طرح‌های مهمی در زمینه آب، راه‌آهن، نفت، نیرو و كشاورزی از اولویت‌های دولت در سال 95 است كه بخشی از این اولویت‌ها در استان كرمانشاه است.
وی با بیان این كه امسال ركورد مهمی را در بخش سدسازی خواهیم زد، گفت: 14 سد و بیش از 50 هزار هكتار شبكه‌های اصلی آبیاری در برنامه كاری داریم.
وی در پایان ابراز امیدواری كرد: امسال از این جهت بتوانیم طرح‌های زیادی را تكمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *