تاخیر ۵ ماهه در بهره برداری “آزادراه” به دلیل اصرار دولت در برگزاری مراسم افتتاح

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه آزادراه “همدان- ساوه” امروز افتتاح می‌شود، گفت: درحالیکه این آزادراه قابل بهره‌برداری بود اما دولت تنها به این دلیل که مراسم افتتاحیه برگزار شود، ۵ ماه مردم را منتظر گذاشت.

ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از افتتاح فاز آخر آزادراه همدان- ساوه خبر داد و گفت: قرار است امروز بخش پایانی آزادراه ساوه – همدان از طریق ویدئو کنفراس توسط رئیس‌جمهور و با حضور وزیر راه و شهرس139312191122527684894794ازی در محل افتتاح شود.

وی با بیان اینکه این آزادراه به طول 170 کیلومتر در دو باند رفت و برگشت است، خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این پروژه از سال 81 شروع شد و تاکنون ادامه داشت. این پروژه در دو قسمت بوده که 85 کیلومتر آن سهم همدان و 85 کیلومتر سهم استان مرکزی است. از میزان سهم همدان در دو باند رفت و برگشت که مجموعا 170 کیلومتر می‌شود، 142 کلیومتر در دولت نهم طی سه مرحله افتتاح شد و 5 کیلومتر آن نیز در دولت یازدهم به بهره‌برداری رسید و امروز قرار است 28 کیلومتر باقی‌مانده آن به افتتاح شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: با یک محاسبه مشخص می‌شود که این 28 کیلومتر تنها 8.2 درصد از کل پروژه رفت و برگشت ساوه -همدان را تشکیل می‌دهد.

کارخانه‌ای همچنین گفت: البته این 28 کیلومتر قرار بود در سفر سوم شهریورماه رئیس جمهور به استان همدان افتتاح شود اما به علت اینکه وزیر راه در همدان نبود، پروژه افتتاح نشد و جای تاسف است که علیرغم آماده بودن آزادراه چندین ماه است، مردم نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه سؤال اینجاست که افتتاح مهم است یا استفاده مردم؟ گفت: مگر نه اینکه این پروژه‌ها برای استفاده مردم افتتاح می‌شوند پس چرا علیرغم آماده بودن پروژه، افتتاح آن بیش از 5 ماه به عقب افتاد.

نماینده مردم همدان در مجلس در پایان تاکید کرد: با اینکه پروژه آزادراه قابل بهره‌برداری بود اما تنها به این دلیل که مراسم افتتاح برگزار شود، دولت هنوز آن را افتتاح نکرده و تازه قرار است امروز افتتاح شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *