فرمانده نیروی انتظامی: انتخابات بدون مشکل امنیتی در کشور برگزار شد
12 March 2016
رئیس جمهوری در کیش/ سفر دهها وزیر و مدیر ارشد در اولین روزهای سال ۹۵
26 March 2016

استقبال رسمی روحانی از رییس جمهوری ویتنام

ترانگ تان سانگ در سفر سه روزه به تهران، قرار است با مقامات بلندپایه کشورمان دیدار و گفت و گو کند.82001356-70589723
وی در این سفر در خصوص افزایش روابط دوجانبه به ویژه در بخش اقتصادی، مالی، بانکی و نفت و گاز با مقامات کشورمان گفت وگو خواهد کرد.
رییس جمهوری ویتنام چندی پیش با استقبال از مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ و اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، این توافق را باعث صلح و ثبات منطقه ای و جهانی دانست و بر توسعه مناسبات دو کشور در دوره جدید تاکید کرد.
وی همچنین با استقبال از توسعه مناسبات بین هانوی – تهران خواستار تقویت همکاری ها در بخش نفت، کشاورزی، گردشگری، تجارت و سرمایه گذاری شده بود.
مناسبات اقتصادی ایران و ویتنام از ۸۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۰ میلادی به ۳۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۳ رسید و اکنون دو کشور گام هایی برای گسترش مناسبات اقتصادی در دوران پساتحریم برداشته اند.
ایران آمادگی بخش خصوصی خود را برای سرمایه گذاری و ارائه خدمات فنی مهندسی در ویتنام اعلام کرده است و رئیس جمهوری کشورمان پیشتر تاکید کرده بود.
ویتنام و ایران روابط دیپلماتیک خود را سال ۱۹۷۳ برقرار کردند و از آن زمان تاکنون رایزنی های سیاسی و اقتصادی بسیاری بین مقام های عالیرتبه دو کشور انجام شده است.
رییسان جمهوری ایران و ویتنام پس از پخش سرود ملی دو کشور؛از یگان تشریفات حاضر در محل سان دیدند. سپس دو رییس جمهوری وارد مذاکرات دوجانبه شدند.
به گزارش ایرنا پس از پایان این گفت و گو؛ مذاکرات هیات های عالی رتبه ایران و ویتنام با حضور روحانی و ترانگ تان سانگ برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>